ČEKAJÍ NÁS TROPICKÉ DNY

Jak jsme avizovali minulý týden, v následujících dnech nás čeká první výraznější vlna tropických veder v tomto roce. Maximální teploty budou na více místech pravidelně překračovat hranici 30 °C, přičemž v nižších polohách očekáváme maxima většinou mezi 29 až 33 °C.


ČHMÚ dnes vydal výstrahu před VYSOKÝMI TEPLOTAMI (1. stupeň - nízký stupeň nebezpečí), která platí od úterý 11.6. 2019 14:00 do odvolání pro celé naše území.

Přestože bude velmi horko, počasí nebude po celou dobu úplně idelické - jasnou oblohu můžou občas narušit postupující pásy vysoké oblačnosti. V odpoledních a večerních hodinách při přechodně zvětšené oblačnosti také ojediněle bouřky -zejména ve čtvrtek. Doporučujeme sledovat pravidelně aktualizovanou regionální předpověď z ostravské pobočky ČHMÚ - > ODKAZ.


V případě, že by v nadcházejících aktualizacích modelů došlo ke zvýšení šance výskytu bouřek (i intenzivních) a ČHMÚ vydal výstrahu, budeme rychle reagovat. Nad střední Evropou se bude vlnit studená fronta, k oblasti Beskyd by se měla přiblížit právě ve čtvrtek. Někde nad námi by se měla rozpadnout a za ní se opět obnoví velmi teplé proudění z jižních směrů, které vydrží až do víkendu, kdy by se měla přibližovat další (a zdá se výraznější) studená fronta.


Sledujeme také počasí na víkend - jelikož se v tomto regionu koná celá řada akcí, mj. v Českém Těšíně. PŘEDPOVĚĎ OČEKÁVEJTE V ZÁVĚRU PRACOVNÍHO TÝDNE.

 

TEPLOTY PODLE ALADINA:

OBRÁZEK 1: Maximální teploty v úterý (Zdroj: ČHMÚ)

OBRÁZEK 2: Maximální teplota ve středu (Zdroj: ČHMÚ)

 

Doporučení ke zmírnění následků vysokých teplot: Vysoká zátěž na lidský organismus, nebezpečí přehřátí a dehydratace. Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách. Nenechávat děti nebo i zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných automobilech.


Zdroj: ČHMÚ

35 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše