Jaké počasí přinese víkend?

V sobotu nás od západu ovlivní frontální systém, jehož teplá fronta bude naše území přecházet v sobotu během dne, studená fronta pak v sobotu večer. V neděli se k nám bude za studenou frontou po přední straně hřebene vyššího tlaku vzduchu dostávat vlhký vzduch od severozápadu.


Obr. 1 Synoptická situace nad Evropou zítra ve 12.00 UTC (14.00 SELČ). Zdroj: www.dwd.de


SOBOTA: Ráno čekáme skoro zataženo během dopoledne až zataženo a v průběhu dne se přidá místy slabý občasný déšť. Později odpoledne ubývání srážek a oblačnosti opět na skoro zataženo. Večer od západu přibývání oblačnosti s deštěm, ojediněle i s bouřkami. Déšť může být místy i vydatnější. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat okolo 13-17 °C na horách okolo 12 °C. Vítr povane mírný jihozápadní 3 - 7 m/s, večer se na studené frontě změní na čerstvý severozápadní 8 - 10 m/s, místy s nárazy až 14 m/s.


NOC NA NEDĚLI: Zataženo s deštěm zpočátku místy i vydatnějším, k ránu ubývání srážek. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat v rozmezí 8 - 11 °C, na horách okolo 5 °C. Vítr povane mírný severozápadní 3 - 8 m/s.


NEDĚLE: Ráno na jihovýchodě regionu ještě zataženo s deštěm. Dopoledne bude polojasno, během dne od severozápadu přibývání oblačnosti na oblačno až skoro zataženo a na většině území přeháňky, ojediněle bouřky. Teploty se budu pohybovat v rozmezí 13 - 17 °C, na horách okolo 8 °C. Vítr mírný západní až severozápadní 5 - 8 m/s, místy i čerstvý s nárazy až 15 m/s, k večeru bude slábnout.


Obr. 2 Úhrn srážek do nedělního rána. Na návětří Beskyd může spadnout místy 25 až 30 mm vody. Zdroj: portal.chmi.cz

255 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše