FOTO: Sníh v regionu - květen 2020

Počasí v posledních hodinách předvedlo obrovské veletoče. Zatímco v pondělí 11. května jsme v našem regionu zažili letní den, neboť byl na stanicích v Karviné, Ropici u Českého Těšína a Frýdku-Místku zaznamenán letní den, v úterý 12. května jsme se leckde probudili do nostalgické zimní atmosféry.


Studená fronta dorazila do našeho regionu v pondělí krátce po 21. hodině. Na jejím čele postupovala přes Moravu linie bouřek. Při postupu nad naše území však zeslábla, pouze v západní části regionu bylo registrováno několik bleskových výbojů. Blesk na bouřkové linii zachytila na Valašsku, kde byla bouře ještě mnohem aktivnější, Andrea Dadáková. I když se přímo netýká naší oblasti, děkujeme za fotku!

VALAŠSKO - Andrea Dadáková


To bylo z letních projevů fronty vše. V noci přešly srážky velmi rychle do sněžení a k ránu se srážky sněhové vyskytovaly zhruba od poloh nad 350/400 metrů nad mořem a Beskydy se ponořily do zimního hávu. Pouze nížinatá oblast v Ostravské pánvi se sněžení nedočkala.


Do zpráv a pod příspěvky jste nám zaslali opravdu spoustu skvělých fotek. Proto jsme se rozhodli, že ty nejzajímavější vybereme a necháme zde zarchivovat v podobě článku tak, aby časem jen nezapadaly na facebooku.

 

12. KVĚTEN 2020 OBJEKTIVEM POZOROVATELŮ V REGIONU:


JAVOROVÝ VRCH - Martin Mikulica

 

NÝDEK - Martin Popek

 

JAVOROVÝ VRCH - Tereza Morcinková

 

LYSÁ HORA - Robin Kukuczka

 

LYSÁ HORA - Marcela Malinová

 

PUSTEVNY - Zdroj: FB Události Ostrava

 

TROJANOVICE - Vladimír Rajnošek

 

VISALAJE (vlevo) - Hana Lapišová / SMRK (vpravo) - Radek Hradil

 

FRENŠTÁT POD RADH. (vlevo) - Jiří Baran / KOPŘIVNICE (vpravo) - Jan Halaxa

 

JAVOROVÝ VRCH - Milan Motyka

170 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše