Nenápadná "buřina"

30.července 2019

Autor fotografií: Radek Šubert


Když se vydáte na pole s fotoaparátem bez tušení, že přijde unikátní bouře, kterou byste tento den ani omylem nečekali.

Ještě za slunečného podvečera jsem vyrazil jako obvykle s fotoaparátem kousek za svůj domov do přírody. Vývoj bouřkové situace jsem hodil za hlavu, na radaru to příliš zajímavě nevypadalo. Během jízdy na kole směrem k nedalekému lesíku se od severozápadu začala nasouvat nevzhledná šedivá oblačnost, ano jak jsem říkal, pro nadšence do lovu bouřek nezajímavé a když se mi něco nezdá otevřu ve svém telefonu aplikaci meteor, která mě řekne, jaká je aktuální situace a co se bude v následujících minutách nebo hodinách odehrávat.

Na Opavsku se začala vytvářet bouřková jádra a postupovala přes Ostravsko směrem k mé oblasti. Zastavil jsem a začal sledovat postup mraků, které začaly být dynamické, a proto jsem se rozhodl vytáhnout fotoaparát.

Během pěti minut se začaly dít věci. Na obloze se bezprostředně před mýma očima vytvářel mohutný shelf cloud, který svým postupem nasával a rozvíjel svou robustnost dále k horám, kde se nakonec rozpadl.

SD karta se během chvilky obohatila hned o několik pěkných snímků a zároveň se na konto připsala další bouřka v místě pozorování. Nakonec jsem si odnesl hezký zážitek. Domů jsem se dostal ještě za sucha.


Na čele buřiny, která příliš blesků neprodukovala, párkrát silně fouklo a postupně se rozpršelo, žádné extrémní projevy však tato "krasavice" nepřinesla. Situace se obešla bez škod a dokonce mě po cestě domů netrefilo :D


Pocit, že se vrátíte z lovu živ a zdráv je prostě k nezaplacení. Aneb lovu zdar!

Odkaz na google galerii bouře zde:

https://photos.app.goo.gl/8YSSRLUGq7xQVc3Y7

28 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše