PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA HUTNICKÝ DEN

Aktualizováno: 4. 5. 2019


V sobotu se v Třinci koná velká slavnost a jak koukáme na modely, tak i počasí plánuje oslavovat. Chystá na tento den totiž nejsložitější meteorologickou situaci vůbec. O Alpy a Karpaty se "zasekne" a následně zvlní postupující studená fronta, což vyvolá tvorbu oblačnosti a srážek. 

Zatím se většina modelů shoduje na tom, že první vlna srážek půjde v sobotu dopoledne hlavně přes Slovensko. Další významnější srážky na frontě nás už zasáhnou, a to v noci na neděli. Ochladí se a v neděli ráno pak nejsou vyloučeny sněhové vločky ani v Třinci!


 

POČASÍ DOPOLEDNE (8 - 12:00 SELČ):

Oblačno až zataženo, během dopoledne nás ovlivní frontální vlna se srážkami postupujícími přes Slovensku, proto je zde možnost slabého deště nebo přeháněk.


POČASÍ ODPOLEDNE (12 - 18:00 SELČ):

Oblačno až zataženo, možnost slabého deště nebo přeháňky. Maximální teplota vystoupí na 12/14 °C.


POČASÍ VEČER A V NOCI NA NEDĚLI (SO 18:00 - NE 8:00 SELČ): Oblačno až zataženo, zpočátku beze srážek! Později večer (cca 22:00 SELČ +) a v noci na neděli od západu opět s deštěm. K ránu postupně nad 400 metrů srážky sněhové! Vyloučit proto nelze přechodně květnové sněžení ani v Třinci! Teplota bude zpočátku z maximálních hodnot klesat jen velmi pomalu, za studenou frontou v noci pokles až na 2 °C.


 

Obr. 1: Takhle vidí polohu srážek v sobotu dopoledne model GFS. Nejvíce srážek na Slovensku. U nás zanedbatelné množství.

Obr. 2: Takhle vidí polohu srážek na sobotu dopoledne model Aladin. Opět zejména na Slovensku.


 

​Doporučujeme všem sledovat v průběhu dne radarové snímky, ať už pomocí aplikace Meteor v mobilu nebo http://radar.bourky.cz/ (má i mobilní verzi), kde uvidíte skutečnou polohu srážkového pásma.

 

PŘEDPOVĚĎ BUDEME V PŘÍPADĚ POTŘEBY AKTUALIZOVAT. SLEDUJTE NÁS! Sledujeme aktualizace modelů PÁTEK VEČER A SOBOTA RÁNO


721 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše