PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA PÁTEK, SOBOTU A NEDĚLI

Aktualizováno: 7. 7. 2019

Nad Skandinávii se nachází oblast nízkého tlaku vzduchu. V pátek k nám bude od severozápadu proudit v rámci okludující studené fronty, která postupuje přes Polsko, více oblačnosti. Měla by být nesrážková. Rozsáhlý pás oblačnosti můžeme pozorovat už nyní v ranních hodinách na družici.

Obrázek: Aktuální snímek z družice MSG (produkt VIS-IR) k 7:30 SELČ Zdroj: ČHMÚ


V sobotu se přechodně dostaneme do teplého sektoru a od jihozápadu sem bude proudit teplý vzduch. Teploty se budou pohybovat těsně pod tropickou třicítkou, výjimečně může nějaká stanice dosáhnout na tropický den. V neděli v dopoledních hodinách však přejde studená fronta, která přinese opět hlavně zvětšenou oblačnost a menší pokles teplot. Srážek bude jako šafránu. Spousta míst se nedočká ani kapky.

Horní obrázek: Synoptická situace v sobotu (zdroj ČHMÚ) Dolní obrázek: Synoptická situace neděli (zdroj ČHMÚ)

PÁTEK

Většinou oblačno (hodně oblačnosti především středních a vyšších pater). Během dne střídavě přechodně i polojasno nebo téměř zataženo. Ojediněle nelze vyloučit přeháňku (pravděpodobnost velmi malá - do 30 %).


Nejvyšší denní teploty: 25/27 °C.

Slabý až mírný severozápadní vítr.

SOBOTA


Na obloze polojasno, přechodně oblačno (opět oblačnost především středních a vyšších pater, ale méně než během pátku). Beze srážek.

Nejvyšší denní teploty: 28/30 °C Slabý až mírný jihozápadní vítr.NEDĚLE


Zpočátku polojasno, během dne oblačno, přechodně až zataženo, možnost přeháňky (pravděpodobnost srážek okolo 40 %).


Nejvyšší denní teploty: 22/24°C. Slabý až mírný severozápadní vítr.

1 089 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše