Předpověď pro Pouťové slavnosti v Třanovicích

Aktualizováno: 25. 8. 2019

Od pátku do neděle se konají v Třanovicích tradiční Pouťové slavnosti. Na páteční a sobotní večer se zde připravuje velká párty pod širým nebem. Více o této akci se dozvíte na FB stránkách: https://www.facebook.com/events/2176852415746038/. Organizátoři nám umožnili napsat speciální předpověď počasí pro návštěvníky na všechny 3 dny, za což jim moc děkujeme! Naleznete ji pod tímto odkazem, který budeme průběžně aktualizovat podle aktuálního vývoje počasí. Na počátku týdne zde bude viset obecnější výhled počasí. Postupně budeme zacházet do větších podrobností, a ve čtvrtek večer už tady bude podrobná předpověď. Počasí na sobotu a neděli budeme podle potřeby aktualizovat během pátečního a sobotního dne. Takže nás můžete sledovat po celou dobu akce!

 

VÝHLED POČASÍ - páteční aktualizace Počasí na konci tohoto týdne bude pod vlivem tlakové výše, která bude mít svůj střed nad východem Polska a Pobaltím. Po její zadní straně k nám bude proudit od jihovýchodu teplý vzduch. Znamená to, že nás čeká relativně stabilní počasí. V pátek odpoledne, večer i v noci na sobotu jsou jakékoliv srážky naprosto vyloučeny. V sobotu a v neděli může během dne narůstat kupovitá oblačnost, a tam nelze vyloučit přeháňku nebo bouřku. Srážky trvalejšího charakteru nehrozí. Oblačnosti bude zejména v pátek a sobotu na počátku dne více, protože je vzduch s krajinou po předchozích srážkách nasycen vlhkostí, v noci se bude výrazněji ochlazovat a navíc bude v přízemní vrstvě atmosféry převažovat severní proudění, při kterém je naše oblast náchylná na mlhy či nízkou oblačnost. Každopádně v obou dnech se bude případné podzimní pošmourno během dopoledne rozpouštět! Teploty budou letní, neděle může být dokonce až tropická.

 

PODROBNÁ PŘEDPOVĚĎ - PÁTEK: Zpočátku možnost mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ta se bude během dopoledne rozpouštět. Postupně na obloze polojasno. Přes den ještě nepatrný nárůst kupovité oblačnosti. Večer už většinou polojasno. Beze srážek. Teplota v maximu vystoupí na 24/25 °C. Počasí 8:00 - mlha/zataženo nízkou oblačností (pravděpodobnost 70 %) - 13 °C Počasí 12:00 - polojasno - 21 °C Počasí 15:00 - oblačno až polojasno - 25°C Počasí 20:00 - polojasno - 20 °C Počasí v 22:00 - polojasno až oblačno - 16 °C Počasí v 0:00 - polojasno až oblačno- 14 °C

 

PODROBNÁ PŘEDPOVĚĎ - SOBOTA: Ráno opět možnost mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Během dopoledne se bude rychleji rozpouštět než v pátek. Postupně na obloze většinou polojasno. Nebude úplně jasno, protože se začnou vytvářet trsy kupovité oblačnosti, která může v krajním případě dorůst do stádia krátké přeháňky nebo bouřky. Ještě se k tomu může objevovat nějaká oblačnost vyšších pater. Pravděpodobnost srážek: střední - 40 % (vyšší šance na horách v Beskydech než v Třanovicích)

Teplota v maximu vystoupí na 27/28 °C. Počasí 8:00 - mlha/zataženo nízkou oblačností (pravděpodobnost 50 %) - 14 °C Počasí 12:00 - polojasno - 23 °C Počasí 15:00 - polojasno až oblačno, malá šance na přeháňku/bouřku (40%) - 27°C Počasí 20:00 - polojasno až oblačno, malá šance na přeháňku/bouřku (40%) - 20 °C Počasí v 22:00 - polojasno až oblačno - 18 °C Počasí v 0:00 - polojasno - 15 °C EDIT: SOBOTA RÁNO: Na základě sobotních ranních výstupů se potvrzuje, že v Beskydech se dnes nějaká přeháňka, resp. bouřka vytvoří. V Třanovicích je šance menší, ale rozhodně nemůžeme vyloučit, že "nesleze" z hor. Proto necháváme pravděpodobnost na 40%.

 

PODROBNÁ PŘEDPOVĚĎ - NEDĚLE: Ráno možnost mlhy nebo nízké oblačnosti. Po rozpuštění skoro jasno až polojasno, během dne odpoledne až oblačno - na obloze se bude opět tvořit kupovitá oblačnost. Stejně jako v sobotu nelze vyloučit přeháňku nebo bouřku. Dusno.

Pravděpodobnost srážek: dopoledne malá - 30 %, odpoledne a večer střední - 60 %. Teplota v maximu vystoupí na 29/30 °C. Počasí 8:00 - polojasno (výjimečně mlha/zataženo nízkou oblačností) - 16 °C Počasí 12:00 - polojasno - 25 °C Počasí 15:00 - polojasno až oblačno, malá šance na přeháňku/bouřku (30%) - 30 °C Počasí 18:00 - polojasno až oblačno, střední šance na přeháňku/bouřku (60 %) EDIT SOBOTA RÁNO: V neděli je vyšší šance na přeháňku a bouřku než v sobotu, ale spíše až v pozdních, resp. večerních hodinách. Do té doby bude polojasno, teplo a dusno.

 


94 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše