PŘEDPOVĚĎ pro RADEGAST DEN 2019

Aktualizováno: 30. 8. 2019

V sobotu se koná tradiční Radegast den, tentokrát výjimečně ve Frýdku-Místku. Více informací se o této akci dozvíte na webových stránkách Radegastu. Po domluvě s organizátory sestavujeme pro návštěvníky speciální předpověď počasí. Tímto bychom jim chtěli poděkovat za příležitost. Předpověď naleznete pod tímto odkazem, přičemž ji budeme podle potřeby průběžně aktualizovat, proto se koukněte i těsně před akcí.

 

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA SOBOTU (páteční aktualizace)

 

Obecný výhled: Po přední straně tlakové níže, která se bude rozkládat nad severozápadní Evropou k nám bude v sobotu od jihu proudit teplý vzduch. Zároveň se nad kontinentem bude nacházet oblast vyššího tlaku vzduchu, a tak očekáváme poměrně málo oblačnosti. Jen nepatrně bude během dne narůstat kupovitá oblačnost, která by neměla plošně přerůstat do přeháněk a bouřek, pouze v horských oblastech nelze výjimečně krátkou přeháňku stoprocentně vyloučit.

Obr. 1: Rozložení tlakového pole nad Evropou, které zapříčiní slunečné počasí Zdroj: Wetterzentrale.de

Podrobná předpověď: DOPOLEDNE: Ráno nelze vyloučit mlhu nebo nízkou oblačnost. Pokud by se vyskytla, během dopoledne rychlé protrhávání na polojasno. Kolem poledne zejména nad horami první nepatrné nárůsty kupovité oblačnosti. Beze srážek. Pravděpodobnost mlhy nebo nízké oblačnosti: 40 % Pravděpodobnost srážek: 0 % Teplota 10:00 - 23°C Teplota 12:00 - 25°C ODPOLEDNE: Většinou polojasno, jen přechodně oblačno. Na obloze maximálně trsy kupovité oblačnosti (cumuly). Výjimečně mohou přerůst v přeháňku nebo bouřku. Vyšší pravděpodobnost přitom na horách v Beskydech než ve Frýdku-Místku. Pravděpodobnost srážek: malá - 20 % Teplota 14:00 - 28°C Teplota 16:00 - 30 °C Teplota 18:00 - 24 °C

Obr. 1: Odpolední teploty podle Aladina (Zdroj: ČHMÚ)

VEČER: Polojasno, postupně další ubývání oblačnosti až do vyjasnění. Beze srážek. Teplota 20:00 - 22 °C Teplota 22:00 - 20 °C Teplota 0:00 - 19 °C *** Předpověď budeme aktualizovat, a při dalších aktualizacích modelů ještě půjdeme do větších podrobností.


 


409 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše