Počasí v pátek večer a o víkendu

Aktualizováno: 26. 7. 2020

Počasí bude během pátečního a sobotního dne ovlivňovat mělká brázda nižšího tlaku vzduchu, která se bude přesouvat přes střední Evropu. Proto musíme počítat s tím, že obloha nebude zcela bez oblačnosti. V pátek odpoledne a večer nás zasáhnou přeháňky a bouřky, které budou doznívat v Beskydech ještě v noci na sobotu. V sobotu přes den už bude srážek mnohem méně. V neděli odpoledne nás od západu ovlivní okludující studená fronta.

 

PÁTEK VEČER:

Na obloze hodně oblačnosti, většinou oblačno, přechodně až zataženo. Vysoká pravděpodobnost výskytu přeháněk, v menší míře také bouřek. V noci na sobotu ustávání přeháňkové a bouřkové činnosti.


Večerní teploty nejčastěji kolem 17 °C. Pravděpodobnost srážek: 90 %

SOBOTA:

Zpočátku skoro jasno až polojasno. Během dne se bude v celém regionu tvořit kupovitá oblačnost, přechodně proto oblačno. Zejména v Beskydech se může objevit přeháňka nebo bouřka.

Nejvyšší denní teploty: 23/25 °C

Pravděpodobnost srážek: 30 %, Beskydy 60 % Velikost zasaženého území: menší než polovina


Obr. 1: Vlevo sobotní odpolední teploty, vpravo oblačnost (bílé fleky = kupovitá oblačnost) Zdroj: ČHMÚ (model Aladin)

NEDĚLE:

Z rána zpočátku jasno až polojasno, postupně od západu přibývání oblačnosti, odpoledne už oblačno (přechodně až zataženo) a výskyt přeháněk, výjimečně se může objevit i bouřka.


Nejvyšší denní teploty: 27/29 °C

Pravděpodobnost srážek: dopoledne 0 %, odpoledne 90 % Velikost zasaženého území: větší než polovina

Obrázek 2: vlevo předpověď oblačnosti podle Aladina v neděli 8:00 SELČ, vpravo předpověď srážek v neděli odpoledne Zdroj: ČHMÚ

220 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše