Počasí ve zbytku prodlouženého víkendu

Aktualizováno: 2. 5. 2020

Srážkové pásmo, které během dnešního dne postupovalo na okludujícím frontálním systému, přineslo většinou 2-5 mm srážek. Nejméně srážek spadlo na jihozápadně regionu. Nejvíce srážek naopak zaznamenalo Ostravsko a Karvinsko. Stanice ve Slezské Ostravě a v Bohumíně zaznamenaly až 10 mm srážek.

Obrázek 1: Radarové odhady srážek na dnešní vlně (Z: ČHMÚ)


I o víkendu k nám bude od západu až severozápadu proudit chladnější a vlhčí vzduch. Sobota bude po ranních srážkách patrně příznivější pro venkovní aktivity, neboť bude o pár stupňů tepleji.

SOBOTA:

Ráno přechodně zataženo, jelikož bude přes naše území od západu postupovat další rozpadající se pásmo občasného deště.

Od dopoledne většinou oblačno, přechodně až polojasno. Na obloze se bude tvořit kupovitá oblačnost, která se bude během dne vyvíjet do stádia, kdy z ní mohou vypadávat i srážky, a proto se zejména v odpoledních hodinách můžou na některých místech objevit přeháňky. S velmi malou pravděpodobností se může objevit i bouřka. Nejvyšší denní teploty: 15/17 °C Pravděpodobnost srážek: ráno (3:00-8:00) - 90 %, dopoledne 40 %, odpoledne 60 % Velikost zasaženého území odpoledními přeháňkami: max. polovina Srážkové úhrny: v řádu jednotek mm


NEDĚLE:

Po celý den na obloze většinou oblačno. Opět musíme počítat, že se budou lokálně tvořit přeháňky. S větší pravděpodobností než v sobotu se může objevit i bouřka. Večer ubývání oblačnosti až na polojasno.


Nejvyšší denní teploty: 11/13 °C Pravděpodobnost srážek: po celý den cca 70 % Velikost zasaženého území přeháňkami bude pravděpodobně větší než v sobotu.

Srážkové úhrny: v řádu jednotek mm


Obrázek 2: Synoptická situace nad Evropou v neděli. Oblast nízkého tlaku vzduchu nad severovýchodní Evropou bude mít vliv na počasí v našem regionu. Proto se bude po většinu období na obloze vyskytovat nějaká oblačnost.

88 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše