Víkend bude převážně deštivý

Během víkendu nás bude ovlivňovat tlaková níže se středem nad východní Evropou (obr. 1). Mezi touto tlakovou níží a tlakovou výší nad Skandinávií k nám bude proudit chladný a vlhký vzduch od severu. V neděli nás od severovýchodu ovlivní okluzní fronta spojená s tlakovou níží nad východní Evropou.


Obr. 1: Synoptická situace nad Evropou v neděli ráno (5:00 SELČ). Bílé linie značí izobary v přízemním tlakovém poli. Barevně je znázorněna geopotenciální výška hladiny 500 hPa. Zdroj: wetterzentrale.de


SOBOTA: Bude oblačno až zataženo zpočátku jen ojedině postupně od severovýchodu místy přeháňky nebo občasný déšť, více srážek čekáme v Beskydech. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat v rozmezí 11 - 15 °C, na horách okolo 8 °C. Povane mírný většinou severní vítr 3 - 8 m/s.


NOC NA NEDĚLI: Zpočátku oblačno v Beskydech až skoro zataženo. Během noci od severovýchodu přibývání oblačnosti a k ránu místy déšť. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat okolo 7 - 10 °C, na horách okolo 3 - 4 °C. Vítr povane mírný severní až severozápadní k ránu až západní 3 - 7 m/s.


NEDĚLE: Zataženo zpočátku místy během dopoledne na většině území s deštěm, v Beskydech i trvalejším. Večer budou srážky slábnout. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat v rozmezí 8 - 11 °C na horách okolo 6 - 7 °C. Vítr povane mírný v dopoledních hodinách západní, během dne severozápadní, večer až severní 3 - 7 m/s.


Následující sekvence ukazuje vývoj srážek v neděli (2:00, 8:00, 14:00, 20:00 SELČ) a v pondělí (2:00 SELČ) podle modelu GFS. Zdroj: wetterzentrale.de203 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše