V Beskydech žádný sníh, zůstane teplo

Aktualizováno: 13. 11. 2019

Včerejší ráno bylo od středních poloh po dlouhé době pohádkově zimní. Jednalo se zatím jen o velmi krátkou ochutnávku zimního počasí, protože zbytek tohoto týdne bude teplý.


Počasí v Česku v těchto hodinách ovlivňuje výrazné frontální rozhraní, které způsobuje obrovské rozdíly v charakteru počasí mezi Čechy a beskydským regionem. Zatímco v některých částech Čech se v nejbližších hodinách očekává i poměrně intenzivní sněžení při teplotách kolem nuly, v Beskydech sněžit nebude ani v těch nejvyšších polohách. Rozdíly v teplotách budou na malém území vyšší než 10 °C.


TEPLÁ NOC NA STŘEDU - TEPLÁ STŘEDA


Neochladí se ani v noci. Aladin počítá krátce po půlnoci s teplotami kolem 10°C. V závětří Beskyd se při čerstvém jižním větru nemusí neochladit pod 10°C, jinde k ránu přechodně klesnou na 6/8 °C.

Zítřejší maximální teploty pak budou jen o pár stupňů vyšší než noční teploty a dosáhnou 12/14 °C.

Obr. 1: Teploty ve středu v 1:00 SELČ podle Aladina

Obr. 2: Teploty ve středu v 13:00 SELČ podle Aladina (aktualizovány)


K tomu budou od jihu postupovat frontální vlny s trvalými srážkami. Hlavní těžiště pásem bude jak dnes večer, tak během středečního odpoledne a večera postupovat západněji. Ale ani náš region nezůstane úplně na nule.


Víc srážek za celkové období spadne pravděpodobně v západní části regionu. Do zítřejšího rána spadne 5-10 mm srážek, na západě až 15 mm. Na druhé vlně během středy/noci na čtvrtek lze čekat obdobné množství, možná o pár mm i více.


Na obou vlnách bude pršet ve všech polohách.

Obr 3: Předpověď srážek od Aladina do čtvrtečního rána (aktualizovány)


Ve čtvrtek se přechodně ochladí a maxima zůstanou pod 10°C, od pátku se maxima opět přiblíží k hranici 15°C.

46 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše