V pátek bude sněžit, o víkendu opět teplo

Zítra ovlivní počasí u nás tlaková níže. Její střed přejde přes jižní část České republiky, což se nestává často. Tentokrát se však nemusíme obávat silného větru, její projevy naopak některé spíše potěší, protože přinese po dlouhé době decentní ochutnávku zimního počasí.

Obrázek 1: Aktuální poloha tlakové níže: 27. února 15:20 SEČ (Ventusky.com)

 

POČASÍ PŘES DEN:

Ráno a v první části dopoledne bude zataženo se sněžením. Jen v nejnižších polohách regionu (pod 300 metrů nad mořem) existuje menší pravděpodobnost, že by se přechodně mohlo jednat i o déšť se sněhem nebo déšť. Během dopoledne srážky trvalejšího charakteru ustanou. Na obloze můžeme očekávat proměnlivou oblačnost a začnou se tvořit sněhové přeháňky, které ustanou ve večerních hodinách. Tyto srážky budou již lokálního charakteru.


Během dne se rozfouká čerstvý severní až severozápadní vítr. V nárazech může dosahovat rychlostí 10-15 m/s. K večeru bude slábnout a měnit se na západní a postupně zase jihozápadní.


Teploty se budou při sněžení pohybovat kolem 0 °C. Poté, co srážky ustanou, vystoupí na 1/3 °C (chladněji v podhůří Beskyd, nejtepleji v Ostravské pánvi).


Na horách během celé situace (vč. odpoledních/večerních přeháněk) napadne kolem 10 cm nového sněhu, ojediněle až 15 cm. I v nižších polohách se bude tvořit sněhová pokrývka, bude však odtávat.

 

Noc na sobotu bude mrazivá. Minimální teploty klesnou na většině území na -1 až -2 °C. Přes den bude opět teplo a maximální teploty se vyšplhají na 4/7 °C, nedělní teploty půjdou ještě výš, maxima se dostanou na 6/9 °C.

110 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše