DSC_9338_edited.jpg
  • Radek Šubert
facebook_untitled.jpg

Radek Šubert

Designer projektu

Pocházím z malebného regionu v Pobeskydí. Jsem tvůrcem webu Meteobeskydy. Od roku 2008 se zajímám o průběh a dění na obloze. Zde jsem si našel cestu k fotografování nejen zajímavých meteorologických jevů ale hlavně krajiny. Mým cílem je postupně budovat profesionální fotografickou kariéru. Od května roku 2018 jsem se stal členem Amatérské meteorologické společnosti.

Počasí na horách

Hory jsem si zařadil ke svým oblíbeným místům ve svém životě,  již s rodinou jako malý kluk jsem zde trávil hodně volného času. Nejen že si člověk užije čerstvého vzduchu, načerpá energii, ale může zažít velmi atraktivní povětrnostní situace, které mnohdy nelze vyjádřit slovy. Pobyt v horském prostoru beru jako přírodní spolehlivou medicínu.

Je však velmi důležité si předem nastudovat jaké počasí nás nahoře čeká a hlavně nepodceňovat výstražný informační systém a varování horské služby. To by se nám totiž mohlo pořádně vymstít. Tento problém se budu snažit prostřednictvím tohoto projektu vyřešit. Připravím články o tom jak se vyvarovat nebezpečným situacím a podělím se s vámi o své zkušenosti z vysokohorského prostoru.

 

Jsem fotograf

Sen se stát profesionálním fotografem je v dnešní době oříškem. Vybudovat úspěšnou fungující kariéru si vyžaduje náročnou cestu a to nejen po finanční stránce. Důležitým mezníkem  je mít dostatek sebevědomí a nebát se nepodařených snímků. Většina diváků se dnes totiž na fotografie dívá jinýma očima. Skutečnost je taková, že divák nemusí pochopit roli fotografa, který kvůli záběru musel vstávat brzy ráno, překonávat tisíce metrů  v mínus dvaceti stupních,aby zachytil jedinečný moment zimního východu Slunce.

Můj první fotoaparát značky Kodak byl předchůdcem mých prvních ambicí k fotografické cestě. Začínal jsem fotit zajímavé mraky, postupně jsem se dostal ke krajinářské fotografii. V současné době vlastním poloprofesionální zrcadlovku značky Nikon D750 se kterou stojí za to fotit! 

Webové stránky

Webové stránky vznikly na základě oslovení mého kamaráda Davida. Před založením projektu jsem věděl, že to bez kreativního webu nebude fungovat. Web je důležitým mezníkem pro kvalitní předávání informací a propagaci. Záleží mě především na přehledné struktuře obsahu. Obsah hlavičky musí doplnit kreativní logo a přehledné menu ze kterého vychází základní informace.

Role lovce bouřek

Vytvářet brilantní scény vyžaduje správnou pozici a správné vyhodnocení povětrnostní situace nad našim regionem. V době kdy jsem se stal členem Amatérské meteorologické společnosti jsme společně s Davidem Gorným, Matějem Grékem a Martinem Popkem vyrazili na svůj první lov do Vendryně na Třinecku. Zde jsem si našel motivaci se těmto nebezpečným jevům i nadále věnovat.

Jsem si vědom toho, že Vám do budoucna nabídneme spoustu nových informací nejen z  meteorologického soudku.

DSC_0823.jpg

Bc. David Gorný

Zakladatel projektu

Ahoj, jsem absolvent Gymnázia Třinec a student Geografie na Masarykově univerzitě v Brně.

51172462_282260875787435_884081626325817

Martin Popek

Vlastní observatoř

Bydlím na trojmezí Slezských Beskyd ve vesnici Nýdek. Fotografii se věnuji od roku 2003

11265460_1582087448746261_90920688191738

David Tichopád

Tvůrce odborných článků

Ahoj, jmenuji se David Tichopád a jsem z Nového Jičína. 

Meteorologii se věnuji zhruba od 11 let.

IMG_20200123_162616.jpg

Bc. Matěj Grék

Letecký meteorolog ČHMÚ

Ahoj, Jmenuji se Matěj Grék, narodil jsem se roku 1994 v Ostravě. Od roku 2018 pracuji na pozici leteckého meteorologa